Leírás
Tóth Krisztina Járványmese című mesekönyve remek útmutató és magyarázat egyben. A legkisebbeknek szánt történet az undorító vírusról, amely beférkőzik az emberek mindennapjaiba, érthetőbbé teszi a gyermekek számára a korlátozások okait, és megválaszolja a jelen helyzet miértjeit. Említi a karantén-kérdést és az idősek sérülékenységét, valamint a kézmosás fontosságát. Az írónő szimpatikus látásmódja nem ijeszti el az olvasót, és nem gerjeszt félelmet a mesehallgatók körében. A hasznos információk a maga nemében kedves kis kerettörténetet kaptak.
A Járványmese az Undi Suli alsótagozatos diákját mutatja be, aki gúnynévként kapta a Korona megnevezést. Leírja az egyre gonoszabb kis vírus tanulmányait és otromba hozzáállását, valós képet festve annak makacsságáról és célkitűzéseiről egyaránt. Képbe kerül Mr. SAARS is, a jóképű nagybácsi. A könyvből megtudhatjuk, hogy miért veszélyes utazgatni a járvány idején, illetve hogy milyen helyeken és módon terjed leghatékonyabban a koronavírus. Az emberiség Korona elleni harcát Tóth Krisztina háborúként állítja be, amely során a vakcinát kifejlesztő orvosok a vírus legfőbb ellenségei, de mindenki a „láthatatlan hadsereg” katonájává válhat. Ehhez csak azt kell megtanulni, hogy melyek Korona gyenge pontjai. Nem utolsó sorban pedig még ahhoz is kapunk tippeket, hogy mihez kezdjünk majd a ránk maradt maszkokkal, ha már nem kell hordanunk őket. A rövid történet minden szülő számára rengeteg segítséget nyújt, jól érthető nyelvezete igazán könnyű olvasmánnyá teszi ezt a nehéz témát feldolgozó könyvet. Václav Kinga és Gyenes Gábor illusztrációi pedig egyenesen elhitetik velünk, hogy ez az egész csak egy mese.
És mivel ösztönösen tudjuk, hogy a mesékben bármi lehetséges, és mindig a jó győz, eme történet olvasásával biztassuk gyerekeinket, hogy minél többször járjanak túl Korona eszén!
Jakubecz Erzsébet ajánlása
„…De megvan a szeretet,
győzni fogunk veletek!
Ugye, te is akarod?
Gonosz vírus, takarodj!”
A könyv szlovák nyelven is megvásárolható itt.